Haberler

Ege Bölgesi’nde Kütahya ilinin bir ilçesi olan Dumlupınar’ın tarihimiz açısından önemi büyüktür. Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak da bilinen ve Yunan ordusuna karşı kesin zaferin kazanıldığı büyük savaş, 30 Ağustos 1922’de burada gerçekleşmiştir. 1987 yılında ilçe olan Dumlupınar adına İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen (Açık-G2/DHT) koşu, 28 Eylül Cuma günü programın 7. mücadelesi olarak koşuldu.

Birbirinden başarılı 4+ yaşlı 8 safkan Arap atını bir araya getiren bu önemli mücadeleden Necla Akbulut’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmeleriyetiştirmesi ve Mehmet Akbulut antrenesindeki BATMANASLANI(Tamerinoğlu – Kırsultan / Demirkır) jokeyi Halis Karataş idaresinde zaferle ayrıldı. 5 yaşındaki kır erkek safkan bu yıl, Yıldız Sarayı (A2) ve Nail Avunduk (G3) koşularını kazanmış, G1 TBMM ve Malazgirt Koşularında da ikincilik elde etmişti.

250.000 TL birincilik ikramiyeli

Çim pistte yapılan 1400 metre mesafeli yarışın ikincisi; Gökhan Kocakaya idaresinde start alan, 2016 yılı G1 Cumhuriyet, Haralar, Hatay Koşuları galibi ve bu koşuda geçen yıl dördüncülük elde eden DENİZİM (Altaha – İlkehanım / Yelhan) oldu. 2017 yılı G1 Çanakkale Zaferi ve Hatay Koşuları ile bu yılın TBMM Koşusu (G1) galibi TALİPHAN (Caş – Kutbige / Odinhan) jokeyi Uğur Polat’la üçüncü olurken; bu ayki Malazgirt Koşusu’ndan (G1) birincilikle ayrılan, 2017 yılı Niğbolu (G1), Lozan (G2) ve 2016 yılı Aziziye (G2) Koşuları galibi SAADIN GÜCÜ (İzbatur – Allıbahar / Sideways) de Özcan Yıldırım’la tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Koşuda kazanan BATMANASLANI için bitiriş derecesi 1.32.56, farklar ise 2 Boy – Baş – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.Saat 20.00’de gerçekleşen koşunun ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende kazanan atın sahibine vekaleten Veli Akbulut’a kupasını Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya verdi.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir