Haberler

Büyük komutan ve devlet adamı merhum Kazım Karabekir adına düzenlenen (Açık – G2 / DHT) koşu 10 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Nail Avunduk ve A. Yücel Birol Koşularının ardından 10 Haziran Pazar İstanbul yarış programının son kupalı mücadelesi olan Kazım Karabekir Koşusu, 3 yaşlı safkan Arap taylarının sezon içindeki en önemli sınavlarından biriydi. Toplam 16 safkanın katıldığı yarışı M. Funda Sarpyalçın‘ın sahibi, Abdullah Ataş‘ın da yetiştiricisi olduğu DEMİRTURBO(Turbo – Demirnaz / Demirkazık), jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı. Ergin Eren tarafından antrene edilen ve yarış hayatına başlayalı henüz 1 ay olan kır erkek tay, dördüncü startında üçüncü birinciliğine ulaşmış oldu.

Çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden düzenlenen koşuda ikincilik, Tolga Yıldız idaresinde ÇALTEPE (Ayabakan – Ferayi / Şövalye)’nin olurken, Bursa’daki son koşusunu kazanan EGEBERK (Kafkas Şahı – Maşuka / Antepli) jokeyi Sadettin Boyraz ile üçüncü, son startında Maiden’dan çıkan ÇAKIRYUSUF (Bilgin – Kırşemsa.44 / Aknasip) ise Ahmet Çelik ile dördüncü oldu.

2018 yılı Kazım Karabekir Koşusu’nda kazanan DEMİRTURBO için bitiriş derecesi 1.18.75 olarak belirlenirken, farklar Boyun – Burun – Boyunşeklinde oluştu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir