Haberler

Kulübümüzün kuruluş sürecinde aktif katkıları bulunan, Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği de yapmış eski milletvekili ve Kulübümüz Asli Üyesi merhum Saim Önhon’u 9 Mayıs Çarşamba günü anısına düzenlenen koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 9 koşulu gündüz programının 6. mücadelesi 4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus Saim Önhon Koşusu’ydu (Açık – G3 / DHT). 8 erkek safkanın katıldığı yarış sentetik pistte 1400 metre mesafede gerçekleşti.

145.000 TL birincilik ikramiyesi belirlenen koşunun galibi, Hamit Demir‘in kendi yetiştirdiği ALTEPE (Yalaz – Demir Altun / Gobakbey) isimli safkanı oldu. Jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazanmayı başaran al erkek safkan geçtiğimiz yıl G1 Çanakkale Zaferi ve G1 Haralar Koşusu’nda üçüncülük, G2Aziziye Koşusu’nda ise ikincilik elde etmişti.

Son 400’de liderliği alıp koşuyu kazanan ALTEPE için bitiriş derecesi 1.33.28 olurken, farklar 1,5 Boy – Yarım Boy – Baş şeklinde sonuçlandı.

Starttan iki boy geç çıkmasına rağmen, sonlarda dış kulvardan çok güçlü ataklarla gelen YETİM AHMET (Demirkazık – Fermande / Caş) jokeyi Ahmet Çelik ile ikincilikte yer aldı. G2 Çukurova, G3 Ergenekon ve G3 Şekerpınar Koşuları galibi ARTUKLU (Ayabakan – Mesrure.55 / Alkuruş.13) jokeyi Mücahit Bayır‘la üçüncü olurken, kariyerinde yalnızca bir kez tabela dışı kalan AKKULA (Turbo – Kalebatur / Haberbatur) da kendine yine tabelada yer buldu ve jokeyi Gökhan Kocakaya‘yla dördüncü oldu.Saat 16.30’da koşulan koşunun ardından kupa töreni Şeref Tribünü’nde düzenlendi. Törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Ali Demir’e kupasını, Candemir Önhon verdi.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir