Haberler

Kocaeli, Bursa ve Marmara Denizi ile çevrili olan Yalova, 1995 yılında İstanbul’dan ayrılarak müstakil il olmuştur. Tarihi ve doğal güzellikleriyle Cumhuriyetin ilk yıllarından beri Marmara Bölgesi’nin gözde tatil yerlerinden biri olarak kabul edilmiştir.

Bursa Osmangazi Hipodromu’nda 23 Nisan Pazartesi günü 7 koşulu bir program vardı. Günün altıncı mücadelesi olan Yalova Koşusu (Açık – A3 / DHT) 1400 metre kum pistte gerçekleşti. 4+ yaşlı 9 safkan Arap atının katıldığı koşuyu Ozan Taniyit’in sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesiyetiştirmesi olan ATASOY (Kara Yağız – Semir Volga.2) jokeyi Özcan Yıldırım’la kazandı.

Koşunun birincisi 7 yaşındaki al erkek safkan için bitiriş derecesi 1.33.63olurken, farklar Boyun – 1 Boy – 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı. Böylece 13 Şubat’taki Vali (Kocaeli) Koşusu’nun ardından kariyerindeki ikinci A3galibiyetine ulaşmış oldu. ATASOY daha önce G1 Hatay Koşusu’da ikincilik; G2 Yeşiloba, G3 Göztepe ve G3 Necip Fazıl Kısakürek Koşuları’nda birincilik elde etmişti.Birincilik ikramiyesi 108.000 TL olan koşuda AŞEMEZ (Yalaz – Dilayda / Kalamış) jokeyi Deniz Yıldız’la ikinci, TARIKHAN (Horasanlı – Şebo / Haberbatur) jokeyi Kadir Tokaçoğlu’yla üçüncü, 2 sezon önce bu koşuyu kazanan YILMABAŞAR (Tamerinoğlu – Seyyare.55 / Taşkent) ise jokeyi Halis Karataş ile dördüncü sırada yer aldı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir