Haberler

4+ yaşlı safkan Arap atları için, İzmir yarış sezonunun önemli randevularından biri olan Çakabey Koşusu, 29 Mart Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleşti.

Geçmiş koşu performansları son derece parlak başarılı Arap atlarının keyifli  mücadelesine tanık olunan 2018 yılı Çakabey Koşusu‘nu (Açık-A3/DHÖ)Uğur Kazancı‘nın sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi yetiştirmesi 5 yaşındaki doru erkek safkan SAADIN GÜCÜ (İzbatur – Allıbahar /Sideways) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.Başarılı yarış kariyerine Çakabey Koşusu galibiyeti de ekleyen SAADIN GÜCÜ, İzmir Şirinyer Hipodromu’nda start aldığı 11. yarıştan 6. birinciliğini çıkarırken, toplamda ise 13. koşu galibiyetine ulaştı.

Kum pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 108.000 TL olan ve 4+ yaşlı 5 safkan Arap atının katıldığı koşuda, kazanan SAADIN GÜCÜ isimli safkanın ardında ikinciliği, 152 günlük bir aranın ardından yeniden yarış pistlerine dönen başarılı safkan CANKARDEŞLER (Yalaz – Bedel 2 / Tunca) Halis Karataş idaresinde elde ederken, al erkek safkan KIZILHAN (Saburay – Mesrure 52 / Alkuruş 13) Kadir Tokaçoğlu ile üçüncü, sezonun bu önemli randevusuna Akın Sözen ile katılan FİRİKYA (Ağa Karaca – K. Irak 55 / Bodrum) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan SAADIN GÜCÜ için koşunun bitiriş derecesi 1.34.97 olurken, koşuda farklar 1 Boy – 2 Boy – Baş şeklinde sonuçlandı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir