Haberler

Safkan Arap Atı yetiştirilmesini yaygınlaştırmak için kurulan Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği adına, 27 Eylül Çarşamba günü düzenlenen kupalı koşu, saat 15.30’da programın 6. mücadelesi olarak gerçekleşti.

 

Jenerasyonunun başarılı 4 yaşlı safkan Arap atlarının katılım gösterdiği 2017 yılı Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusu‘nu (Açık-G2/DHÖErsan Üldes‘in sahibi olduğu, Akademik Fc Rek. Ltd. Ştitarafından yetiştirilen kır erkek safkan MADRABAZ (Turbo – Alsevda / Albatur) jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde kazanmayı başardı. MADRABAZelde ettiği bu koşu galibiyetiyle kariyerinin 9. ve en önemli koşu zaferine ulaşmış oldu.

 

Koşunun videosu için tıklayınız…

Çim pistte 1900 metre mesafe üzerinden düzenlenen,  200.000 TL birincilik ikramiyesi olan tamamı erkek 9 atın start aldığı bu önemli koşunun ikinciliğini, kazanan MADRABAZ isimli safkanın ardında, GÜRSU (Turbo – Dilasu / Demirkazık) Halis Karataş idaresinde elde ederken, iç kulvara yakın etkili atakları ile ALTINCI HİS (Özgünhan – Serengül / Sergen) Selim Kaya ile üçüncü, Ahmet Çelik ile sezonun bu önemli koşusuna katılan DENİZİM(Altaha – İlkehanım / Yelhan) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

 

Kazanan MADRABAZ için koşunun bitiriş derecesi 2.06.97 olurken, farklar 1 Boy – 3 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası Winner Circle alanında düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Emin Tokçalar’a kupasını, Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Şevket Yıldız verdi.

 

 

Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi O. Ziya Tekinalp, safkanın antrenörü Emin Tokçalar’a plaketini verirken, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kılıçcıoğlu ise MADRABAZ isimli safkanın jokeyi Mustafa Çiçek’e plaketini verdi.

 

Törende ayrıca, Arap atçılığına verdiği destekten ötürü At Sahibi ve Yetiştirici Nimet Arif Kurtel’e bir teşekkür plaketi verildi.

 

Törene, Kulübümüz Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Genel Sayman M. Ercan Emre, Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi ve Kulübümüz Asli Üyesi Şeref Somtürk, Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir